پايگاه اطلاع رساني فرهنگ و ارتباطات ديني
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 
 
 • مسئوليت در قبال ظهور امام زمان (عج)  
 • 1391-11-07 9:42:0  
 • تعداد بازدید : 18   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • مسئوليت در قبال ظهور امام زمان (عج)

  متن سخنراني دکتر ازغدي در اختتاميه طرح ولايت کشوري

  در رواق دارالحجه حرم مطهر رضوي

  بسم الله الرحمن الرحیم

  امام رضا(ع) فرمودند: هرگاه نعمتي به دست من مي رسد به اندازه اي که خوشحال مي شوم ناراحت مي شوم؛ چراکه به همان اندازه مسئوليت متوجه من مي شود و من تا مسئوليتم را نسبت به آن چيزي که خداوند داده ادا نکنم، آرام ندارم. هر امکاني که به ما مي رسد، اولين چيزي که بايد به ذهنمان خطور کند، مسئوليت آن است.

  در راه خدا نبايد بهانه بياوريم. کساني که در معرکه هاي امروز حاضر نيستند و در زمان جنگ نيامدند و گوشه اي نشستند و متلک گفتند اينها اگر امام زمان(عج) هم بيايد در صحنه نيستند و آنهايي که در صحنه هستند، اگر آقا بيايد همين ها در صحنه خواهند بود.

  هر آنچه خدا به ما داده از ما سلب مسئوليت نمي کند. افرادي که تصور غلط از فرج دارند.  اين افراد دو دسته هستند. کساني که مي پندارند فرج برسد اول مفت خوري آنها شروع مي شود.

  روزي فردي به خدمت امام رضا(ع) رسيد و گفت: کي فرج مي رسد تا اول راحتي ما باشد، امام رضا(ع) فرمودند: مثل اينکه سوء تفاهمي شده، اينکه گفتيد فرج شماست، فرج ما اول مشکلات است، چون قدرت و حکومت از دست ظلم خارج و به دست جبهه حق مي رسد، آن دوراني که حکومت جهاني و قدرت در دست ما بيفتد زندگي نخواهيد داشت، اول مفت خوري نيست؛ بلکه اول مسئوليت است و شبانه روزي بايد براي خدا و خلق خدا خدمت کنيد.

  مراقب اين کج مقدس ها باشيد

  البته اين تفکر زمان امام خميني(ره) هم بود. کساني که مي گويند آقا بيا، آقا بيا اما هر نوع فعاليتي را قبل از فرج حرام مي دانند. در عصر غيبت مي پرسيم نسبت به عدالت و امر به معروف و نهي از منکر وظيفه اي نداريد؟ مي گويند نه تا امام معصوم نباشد ما وظيفه اي نداريم تنها وظيفه ما گفتن آقا بياست. مي پرسيم آقا آمد چه؟ مي گويند خوب آقا آمده ديگر ما در انتظار آقا بوديم که آمد.

  اين تفکر قبل از انقلاب اسلامي بود الان هم به شکل ديگري دارد بازسازي مي شود با پشتيباني يک اصطلاح مقدس مآبانه.

  مراقب اين خر مقدس ها باشيد که با ظاهر مقدس مآبانه جلو مي آيند و کلاه خلق را بر مي دارند و اگر زورشان برسد کلاه خدا را هم بر مي دارند. اين افراد حاضر نيستند براي خدا از جان و مالشان بگذرند.

  اين افراد يک ولايت و يک امام رضا(ع) را قبول دارند که برايشان سفره اشرافي فراهم کنند از امام زمان(عج) همان قدر را قبول دارند و منتظرش هستند که با آمدنش و گرفتن انتقام از کشندگان کربلا و مادرش و فتح دنيا علوفه را از جلوي همه بردارند و براي آنها بگذارند آنها منتظر امام زماني هستند که به دنبال رشد و تربيت انسان ها نيست.

  اين افراد قبل از انقلاب هم جلوي امام خميني(ره) ايستادند و گفتند حکومت اسلامي صد درصد کار امام معصوم است!!!

  هشدار؛ مراقب خط تحجر باشيد

  ما قرار نيست بين صفر و صد يکي را انتخاب کنيم شريعت خدا در عصر غيبت تعطيل نيست ما وظيفه داريم. اين افراد براي محسني که به دنيا نيامد 500 صفحه کتاب نوشته اند اما 10خط يا يک جزوه در خصوص حضرت فاطمه زهرا(س) و يا امام علي(ع) ننوشته اند اينها چيزي بلد نيستند و فقط به دنبال دکان هستند.

  اين افراد مي گويند روز قدس چيست؟ وحدت ميان شيعه و سني چيست؟ يکي مي گفت تولي و تبري چيست؟ گفتم براي اين اصطلاح براي بيزاري از ظلم است نه بيزاري از سني ها.

  شيعيان خوارجي

  امير المومنين(ع) صاحب حق هستند و براي اصل دين و جامعه اسلامي که مبادا به خطر بيفتد از خلافت خود مي گذرند و سکوت مي کنند اما اينها از علي(ع) هم شيعه تر شدند.

  يک نفر مي خواست دست آقا را در ميان جمعيت ببوسد گفتند دست آقا شکست. گفت شکست که شکست من مي خواهم دست آقا را ببوسم!

  امام خميني(ره) به اين افراد مي گفت ولايتي هاي بي دين. مراقب خط تحجر باشيد. تفکر تحجر مآبي به اسم مقدس مآبي دارد خود را دوباره احيا مي کند.

  جريان هاي ليبرال و سکولار خطرناک هستند و به اندازه آنها اين تفکر تحجر مآبي نيز خطرناک است. اين افراد با قرآن کاري ندارند با روايات گزينشي برخورد مي کنند، نوع تفکر آنها خوارجي است، وهابي ها نوع سني هاي خوارجي اند و اين افراد نوع شيعيان خوارجي.

  آنها امام خميني(ره) را قبول ندارند هنگام جنگ دشمن به کشور حمله کرده بود و 15 کيلومتري از خاک ما را اشغال کرده بود براي دفاع از کشور نياز به فتواي مجتهد نيست. امام خميني(ره) فرمودند همه دفاع کنيد اين افراد مي گفتند اين هايي که در جنگ و جبهه کشته مي شوند شهيد نيستند.

  گفتم حتما شما که سر سفره و موقع خوردن بميريد شهيديد؟

  هنگامي که مسئله صهيونيسم و استکبار جهاني را مطرح مي کنيد مي گويند بگذاريد يهوديان و سني ها يکديگر را بکشند به ما چه ربطي دارد؟

  اين افراد فردا با شيعه هم همين کار مي کنند و مي گويند فلان شيعه مقلد فلان مرجع است. آنها به دنبال بهانه براي مفت خوري مي گردند؛ درد آنها درد دين نيست.

  مراقب باشيد در دهه آينده دو خطر در پيش روست که در دهه اول و دوم انقلاب بود و در دهه چهارم و پنجم انقلاب دوباره باز مي گردد.

  1)جريان غرب گرا؛ اين جريان با نگاه و ايدئولوژي مادي و سکولاريستي به انسان و حقوق بشر از زمان مشروطه دوباره به جامعه و دانشگاه بازگشته است.

  2)جريان خرمقدس و خطرناک که آيه و حديث مي خوانند و خلاف آن عمل مي کنند؛ اگر امام رضا(ع) بود در چشم آقا آيه مي خواندند و مي گفتند اين ديني که شما مي گوييد دين نيست.

  تقيه فرار از جهاد نيست

  اين افراد عمله و آماتور استکبار هستند. در زمان شاه حتي يکبار هم مرگ بر شاه نگفتند و اعتراض نکردند مي گفتند داريم تقيه مي کنيم. تقيه براي حفظ دين است نه براي اينکه بخوري و بروي دستشويي. تقيه مال غائبين نيست؛ تقيه فرار از جهاد نيست. مي گفتند امام خميني(ره) در مقابل شاه ايستاده است. مگر مي شود با مشت در برابر تانک ايستاد؟

  اين افرا يک آيه را 100 تکه مي کنند و از آن دو تکه که به دردشان مي خورد را برمي دارند آيات قرآن را مي فهمند اما گزينش مي کنند.

  مراقب اينها باشيد که جديدا در دانشگاه براي يارگيري فعال شده اند.

  عده اي به نجف نزد امام خميني(ره) رفتند تا از ايشان امضاء تائيد براي کارشان بگيرند امام فرمودند آن چيزي که باعث شد به اين افرا شک کنم همين مقدس بودنشان بود که اين مقدس نمايي غير عادي بود. پشت پرده انسان هايي با نفاق و خطرناک هستند که از زندگي و اجتماع کثيف ترين خيانت ها را مي کنند اما ظاهر مذهبي دارند.

  سکولاريسم نتيجه غرب گرا و مقدس مآبا

  نتيجه اين دو گروه غرب گرا و خرمقدس ها سکولاريسم است؛ گروه اول از نظر روشنفکري مي گويند حقوق بشر چه ربطي به دين دارد دين رابطه من و خداست که نتيجه سکولاريسم مي شود.

  اما گروه دوم خر مقدس با تحجر با ادبيات که دين را سياسي کردند جلو مي آيند.

  اين افراد مي گويند چرا امام حسين(ع) از مدينه به کوفه آمد؟ در مدينه که ايشان محفوظ بودند اما با آمدنشان به کوفه کشته شدند و حجاب را از خانواده اش برداشتند، اما حضرت زينب(س) زيباترين پاسخ را به آنها دادند و فرمودند «ما رايت الا جميلا» ما مي خواستيم مرز بين حق و باطل مشخص شود که شد.

  اين افراد مي گويند ما محترم باشيم دين خدا محترم نبود، نبود. اما نمي دانند اگر شما ذره اي ارزش داريد به خاطر دين خداست و بايد جانت را فداي آن کني.

  اين افراد در حوزه و در بين متدينين ما هستند زمان شاه حتي نگاه چپ به شاه نمي کردند بعد از انقلاب که امام خميني(ره) نظام اسلامي را بنا کرد و در دوران هشت سال دفاع مقدس که اين قدر شهيد داديم و از همه مهمتر ما آغاز گر جنگ نبوديم، بلکه هميشه دفاع کرديم. حالا که بعد از يک نظام صد درصد فاسد يک نظام 50 درصد فاسد از نظر اين افراد سرکار آمده آنها احساس تکليف مي کنند! سوال اين جاست چرا در برابر نظام صد درصد فاسد احساس تکليف نکرديد؟

  اين افراد دروغ مي گويند و به دنبال دنيا براي خودشان و مريدانشان هستند افکار متحجرانه را ترويج مي کنند نسل جديد ما خبر ندارد که 30 سال پيش اين افراد به بهانه مقدس بازي با امام و انقلاب چه کردند.

  اين افراد دوباره به دنبال يارگيري هستند مراقب باشيد از چپ و راست نخوريد نه در دام سکولاريسم و نه در دام متحجرين بيفتيد. اين مقدس مآب ها در اين چند سال جز ضربه به اسلام و تشيع کاري نکردند.

  اينها به جريان وهابيت کمک مي کنند چون وهابيت هم نمي خواهد مسلمانان در کنار هم باشند.

  ما ذره اي از خلافت امير المومنين(ع) حتي به اندازه يک ميلي متر عقب نمي نشينيم؛ اما اهل بيت(ع) به ما آموزش و فرمان داده اند که مراقب باشيد جنگ مذهبي ميان مسلمين راه نيفتد و شيعه کشي و سني کشي اتفاق نيفتد. ما همه يک حکومتيم حالا عده اي از راه حقيقي دور افتاده اند.

  زنان اولين خط شکنان انقلاب اسلامي

  جهاد فرهنگي مانند جهاد نظامي مقدس و سخت است. اولين خط شکنان انقلاب قبل از مردها زنان بودند اولين تظاهرات انقلاب در 19 دي در قم بود که قبل از آن در 17 دي زنان در مشهد در اعتراض به کشف حجاب رضاخاني با پرده زندانيان سياسي آزاد بايد گردند و عکس امام خميني(ره) به ميدان آمدند.

  در دوران دفاع مقدس آدم داشتيم که تا لحظه شهادت با شکمي پاره و پايي قطع شده خنده از لبانش نمي رفت؛ در عمليات خيبر که من سه ترکش خورده بودم رزمنده اي را ديدم که پايش متلاشي شده بود و بقدري خون از او رفته بود که ديگر خوني نداشت چهره اش سفيد بود و فقط لبخند مي زد براي تقويت روحيه ما مي گفت اگر به عقب برگشتيد به امام بگوييد شرمنده ايم که نتوانستيم اين مکان را نگه داريم.

  اين ها آدم هاي بزرگي هستند خون اين افراد باعث به هم ريختن دنيا شد در عصر جديد ديگر اين تفکرات نبود و کسي از اين کارها نمي کرد.

  قرآن به مجاهدان قسم مي خورد و همين قرآن به مجاهدان فرهنگي هم قسم مي خورد «ن و القلم» براي جهاد فرهنگي منتظر بقيه نشويد قيام کنيد و مراقب عوام فريبي ها باشيد مانند مسجد ضرار که مي خواستند به اسم مذهب عليه دين توطئه کنند.

  هنگامي که پيامبر از جنگ برگشت به عده اي دستور داد تا اين مسجد را خراب کنند و بسوزانند و زباله داني کنند تا به اسم اسلام عليه آن فعاليت نکنند.

  رمان را نه تنها به دليل محتوا بلکه به خاطر نوع قلمش بخوانيد

  رحيم پور ازغدي در ادامه خطاب به دانشجويان طرح ولايت گفت: با قرآن و حديث محشور باشيد و مطالعات اسلامي خود را افزايش دهيد. رمان را نه تنها به دليل محتوا بلکه به خاطر نوع قلمش بخوانيد نوشتن و گفتن را تمرين کنيد ما در 20 سال آينده به چند هزار نيروي متدين که بعد از تشکيل خانواده از صحنه خارج نشوند و در عرصه باشند نيازمنديم.

  اتفاقات حساسي در 20 سال آينده رخ خواهد داد و هم اکنون دوباره حرکت براي تمدن سازي آغاز شده است. اگر به عنوان يك نيروي متدين در صحنه باشيد هر اتفاق و پيروزي که در ايران بيفتد تاثير آن در دنيا خواهد بود.

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :